Raimund Karl (Participant)
Activity: Participating in or organising an event › Participation in Academic conference
Gill Windle (Member)
Activity: Membership › Membership of committee
Gerwyn Wiliams (Member)
Activity: Other › Types of External academic engagement - Contribution to the work of national or international committees and working groups
Lyle Skains (Participant)
Activity: Participating in or organising an event › Participation in Academic workshop, seminar, course
Sarah Pogoda (Participant)
Karin Koehler (Participant)
Tom Williams (Speaker)
Activity: Talk or presentation › Oral presentation
Sopan Patil (Member)
Activity: Membership › Membership of board
Andrew Webb (Member)
Activity: Membership › Membership of network
Irfan Bin Abdul Rais (Invited speaker)
David Beck (Consultant)
Activity: Consultancy
Gwilym Sion ap Gruffudd (Contributor)
Activity: Other
Catrin Hedd Jones (Member)
Adam Charlton (Contributor)
Edward Jones (Contributor)
Activity: Other › Types of Public engagement and outreach - Public lecture/debate/seminar
Activity: Other › Types of Public engagement and outreach - Media article or participation
Enlli Thomas (Member)
Activity: Other › Types of Business and Community - Membership of public/government advisory/policy group or panel
Bethany Edwards (Speaker)
Christopher Gwenin (Speaker)
Lizzy Walker (Speaker)
Adam Charlton (Speaker)
Julian Owen (Contributor), Vicky Gottwald (Contributor), Seren Evans (Contributor) & Will Phillipin (Contributor)
Activity: Other › Types of Public engagement and outreach - Festival/Exhibition
Samuel Oliver (Member)
Anthony Blanchfield (Member)
Ifan Jones (Speaker)
Activity: Talk or presentation › Invited talk
Peredur Webb-Davies (Member of programme committee), Silva Nurmio (Member of programme committee) & Jonathan Morris (Member of programme committee)
Peredur Webb-Davies (Organiser), Silva Nurmio (Organiser), Jonathan Morris (Organiser) & Marieke Meelen (Organiser)
Peredur Webb-Davies (Member of programme committee), David Willis (Member of programme committee) & Robert Borsley (Member of programme committee)
Peredur Webb-Davies (Organiser), Silva Nurmio (Organiser) & Jonathan Morris (Organiser)
Sara Closs-Davies (Recipient)
Activity: Other › Types of Award - Appointment
Ian Roberts (Speaker)
Timothy Whitton (Contributor)
Seren Evans (Participant), Eloise Kirby (Participant), Julian Owen (Participant) & Sophie Harrison (Participant)
Sara Closs-Davies (Consultant)
Gareth Watkins (Speaker)
Catrin Hedd Jones (Speaker)
Joanna Wright (Contributor)
Peredur Webb-Davies (Speaker) & Margaret Deuchar (Speaker)